16.03.2023

Altın Karınca 2022 Ödüllü Projeler Kitaplaştırıldı

Marmara Belediyeler Birliği tarafından belediyelerin iyi uygulamalarını teşvik etmek ve yaygınlaştırmak için düzenlenen Altın Karınca Ödülleri’nde 2022 yılında 10 kategoride ödül alan 49 projenin yer aldığı kitap Türkçe ve İngilizce olarak yayımlandı.

İyi uygulama örneklerini tanıtmak ve yaygınlaştırmak üzere, belediyelerin uyguladığı başarılı projeleri ödüllendirerek yaşam kalitesi yüksek ve sürdürülebilir şehir hayatına katkı sağlamak amacıyla MBB tarafından düzenlenen Altın Karınca Ödülleri, 2022 yılında İstanbul’da düzenlenen törende sahipleriyle buluşmuştu. Afet Yönetimi, Akıllı Şehir Uygulamaları, İklim değişikliği ve Çevre Yönetimi, Kentsel Planlama ve Altyapı, Kültür ve Sanat, Kentsel Tasarım ve Mimari, Sosyal Hizmetler, Ulaşım ve Hareketlilik, Yerel Kalkınma, Yönetişim ve Katılımcılık olmak üzere 10 kategoride, 375 projenin yarıştığı Altın Karınca Ödülleri 2022’de 39 belediyenin 49 projesi ödüle layık görülmüştü. Başvuru dağılımları değerlendirildiğinde en fazla başvuru alan kategori Sosyal Hizmetler kategorisi olmuştu.

Ödüllendirilen projeler, MBB Kültür Yayınları bünyesinde kitaplaştırıldı ve kitapta projelerin kategori bazında dağılımlarına, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile ilişkisine ve proje özetlerine yer verildi.

Altın Karınca Ödül Alan Projeler 2022 kitabını buradan indirebilirsiniz.