Danışmanlık

Küreselleşme ve güncel gelişmelerin etkisiyle yerel yönetimlerde ihtiyaçlar da çeşitlenerek artmaktadır. Bunun sonucu olarak üye belediyelerimiz, dünya genelinde aynı ve yüksek standartlara sahip, hızlı ve etkin danışmanlık hizmetlerine güvenilir bir kaynaktan erişmeyi tercih etmektedir. Bu amaçla Marmara Belediyeler Birliği yerel yönetimlere teknik, hukuk, finans ve yönetim alanlarında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından gerçekleştirilen hukuksal, yönetsel ve finansal danışmanlık hizmeti kolektif bir çalışmanın, işbirliğinin, ekip ruhunun ve özverili çalışmaların sonucu oluşmaktadır. MBB, üstlendiği tüm görev ve sorumlulukları titiz bir şekilde ele alarak öncelikle üye belediyelerin istek ve beklentilerini dikkate almakta, bu kapsamda dünya ve Türkiye’deki iyi örnekleri incelemekte ve talep edilen çalışmayı en iyi şekilde yerine getirmeyi hedeflemektedir.

MBB, Türkiye’de ve dünyada meydana gelen güncel değişiklikleri yakından takip eden dinamik ve tecrübeli ekibi ile yerel yönetimlerin bu alanlardaki sorunlarını tespit etmekte ve bunlara ilişkin çözüm önerileri geliştirmektedir. MBB teknik, hukuk, finans ve yönetim alanlarında hazırlamış olduğu fizibilite ve çalıştay raporları, düzenlediği eğitimler ve sunduğu kurumsal gelişim hizmetlerinde bu anlamda öncü bir bölgesel birlik olma özelliğini taşımaktadır.

Diğer İçerikler