09.02.2021

Sağlıklı Şehir Projeleri Ödüllendiriliyor

Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen ve başvuruları başlayan 2021 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması'nda üye belediyeler sosyal sorumluluk, sağlıklı yaşam, şehir planlaması ve sağlıklı çevre kategorilerinde ödüllendirilecek.

Başkanlığını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yaptığı ve 75 üyesi bulunan Sağlıklı Kentler Birliği, 2021 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması başvurularını almaya başladı.

Başarılı sağlıklı şehir projelerinin üretilmesini özendirmek amacıyla her yıl düzenlenen yarışmada sosyal sorumluluk, sağlıklı yaşam, şehir planlaması ve sağlıklı çevre kategorilerinde projeler sunan üye belediyeler ödüllendirilecek. Bu yıl on ikincisi düzenlenecek yarışmadaki projeler, büyükşehir belediyeleri, il belediyeleri, büyükşehir merkez ilçe belediyeleri, büyükşehir merkez ilçe belediyeleri dışında kalan ilçe belediyeleri, il ilçe belediyeleri olarak ayrı ayrı değerlendirilecek.

Üye belediyeler, 30 Haziran 2021 tarihine kadar başvurularını yapabilecekler. Yarışma sonuçları 8 Eylül 2021'de jüri tarafından yapılacak değerlendirme sonrasında açıklanacak ve ödül töreni bu yıl Ekim ayında yapılacak Sağlıklı Kentler Birliği 36. Olağan Meclis toplantısında gerçekleştirilecek. Yarışma teknik şartnamesi ve detaylı bilgi için tıklayınız.