16.11.2018

Prof. Dr. Ruşen Keleş 7 Aralık’ta Şehir Konuşmaları’nda

MBB Şehir Politikaları Merkezi tarafından düzenlenen Şehir Konuşmaları’nın 7 Aralık 2018, Cuma günü konuğu Prof. Dr. Ruşen Keleş, “Yerel ve Bölgesel Toplulukların Yönetimi” başlıklı konuşmasını MBB Hızır Bey Çelebi Salonu’nda gerçekleştirecek.

Alanında uzman isimlerin bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaştıkları Şehir Konuşmaları; deneyim ve bilgi paylaşımı, dünya tecrübelerinin aktarılması, sosyoloji, tarih, ekonomi, antropoloji, hukuk, siyaset, yönetim, mimari, estetik vb. boyutlarıyla şehir ve toplumsal yaşam konusunda konuşma ve müzakerelerin yapıldığı bir formatta devam etmektedir.

Şehir Konuşmaları’nda daha önce Nurhan Atasoy, Dücane Cündioğlu, Derviş Zaim, Nevzat Tarhan, Guiseppe Strappa, Gil Penalosa gibi alanında uzman ve tanınmış isimlerle programlar gerçekleştirilmişti.

Prof. Dr. Ruşen Keleş, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni (SBF) ve Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 1965’te doçent, 1971’de profesör oldu. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde iki dönem (1971-1975) dekanlık yaptı. ABD ve Japonya’nın çeşitli üniversitelerinde araştırmacı ve konuk öğretim üyesi olarak bulundu. AÜ SBF’de, ODTÜ’de, TODAİE’de, Bilkent Üniversitesi’nde, Doğu Akdeniz Ünivesitesi’nde kentleşme, yerel yönetimler, kentsel siyaset, çevre ve konut politikaları gibi dersler verdi. Halen AÜ SBF’de emekli öğretim üyesi olarak derslerini ve akademik çalışmalarını sürdürmektedir. Çeşitli dillerde yayınlanmış çok sayıda kitap ve makalesi bulunmaktadır.

Kayıt için LÜTFEN TIKLAYINIZ.  

YEREL VE BÖLGESEL TOPLULUKLARIN YÖNETİMİ 
Prof. Dr. Ruşen Keleş

Tarih - Saat: 7 Aralık 2018, Cuma - 15:00
Yer: MBB Hızır Bey Salonu
Ragıp Gümüşpala Cad. No:10 K:1 Eminönü - Fatih / İSTANBUL

1/6