05.11.2021

"Marmara Bölgesini Haritalamak: Bir Ön Biyopsi" Sergi Turu ve Atölye Yürütücüleri ile Söyleşi

"Marmara Bölgesini Haritalamak: Bir Ön Biyopsi" atölye sergisinin kapanış etkinliği olarak 6 Kasım Cumartesi günü saat 16.00’da AURA İstanbul araştırmacıları eşliğinde bir sergi turu ve ardından atölye yürütücüleri, Eda Yücesoy, Tansel Korkmaz ve Sinan Logie ile projenin koordinatörü Seda Altan'ın moderatörlüğünde TMMOB Mimarlar Odası, İstanbul Büyükkent Şubesinde herkese açık bir söyleşi gerçekleşecek.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından organize edilen MARUF21 (Marmara Urban Forum) #marufonthego kapsamında, TROX Turkey (@troxturkey) desteğiyle düzenlenen "Marmara Bölgesini Haritalamak: Bir Ön Biyopsi" atölyesinin sergisi, 27 Ekim - 7 Kasım 2021 tarihleri arasında TMMOB Mimarlar Odası, İstanbul Büyükkent Şubesi'nde ziyaret edilebiliyor.

Marmara Bölgesi’ne ait kentsel problemlerin analiz edildiği atölyenin çıktısı olan sergide, eskizlerden yaratıcı haritalama tekniklerine, kolajlardan video ve ses yerleştirmelerine kadar pek çok farklı temsil yer alıyor.

Serginin kapanış etkinliği olarak, 6 Kasım Cumartesi günü saat 16.00’da AURA İstanbul araştırmacıları eşliğinde bir sergi turu ve ardından atölye yürütücüleri, Eda Yücesoy, Tansel Korkmaz ve Sinan Logie ile projenin koordinatörü Seda Altan'ın moderatörlüğünde herkese açık bir söyleşi gerçekleşecek.

Fiziksel olarak gerçekleşecek etkinlikte, pandemi nedeniyle, sınırlı sayıda katılımcıya yer verilecek. Katılmak isteyenlerin eventbrite üzerinden kayıt olmaları ve etkinlik esnasında HES kodlarını yanlarında bulundurmaları gereklidir.

Kayıt için: https://mappingmarmara2021.eventbrite.com