06.07.2020

Avrupa Kapsayıcılık İçin İnovasyon Ağı’nın 2020 İyi Uygulamalar Çağrısı Açıldı

Kapsayıcı emek piyasası yaratılmasına katkı sunma amacıyla kurulan Avrupa Kapsayıcılık için İnovasyon Ağı’nın (The European Network of Innovation for Inclusion) 2020 İyi Uygulamalar çağrısına başvurular başladı.

Avrupa Kapsayıcılık için İnovasyon Ağı, 2020 iyi uygulamalar çağrısıyla Avrupa’daki sosyal problemleri yeni tekniklerle ele alan ve etki yaratan iyi uygulamaları ortaya çıkarıp ilgili kişi ve kurumlara ilham olmayı amaçlamaktadır. Çağrı kapsamında göçmenler, işsizler, engelliler gibi dezavantajlı grupların yenilikçi yöntemlerle işgücü piyasasına dahil edilmesini sağlayan projeler iki farklı kategoride değerlendirilecektir:

Kategori 1: Sosyal Kapsayıcılık Programları Yoluyla Dezavantajlı Grupların İstihdam Edilebilirliklerini Teşvik Eden Uygulamalar

Kategori 2: Kapsayıcı Girişimcilik Programları Yoluyla Dezavantajlı Grupların İstihdam Edilebilirliklerini Teşvik Eden Uygulamalar

Çağrı kapsamında her bir kategoriden ikişer finalist ve birer kazanan belirlenecektir. Her iki kategorinin de kazananları ve finalistleri çeşitli etkinliklere davet edilecek ve bu aktivitelere katılım giderleri ağ tarafından karşılanacaktır. Söz konusu grubun davet edileceği etkinlikler aşağıdaki gibidir:
 - 2020’de Madrid’de düzenlenecek Ödül Töreni- İlgili kategorinin birincisi olan kuruma inceleme gezisi- İlgili kategori ile ilgili proje geliştirmek için oluşturulan çalışma grubunun parçası olma 
Kazanan iyi uygulamalarla ilgili bilgiler ağın internet sitesinde yayınlanacaktır. Ayrıca kazanan kurumlara inceleme gezilerinin ayarlanması için ayrıca 2000 Euro ödeme yapılacaktır.

Başvurusu yapılacak projeler sonlanmış ya da devam ediyor olabilir. Söz konusu iyi uygulamalar hiçbir şekilde ticari amaç gütmemelidir.

Başvuru Süreci Hakkında

Çağrıya başvuru Türkiye’deki belediyelere açıktır. Çağrıyla ilgilenenlerin ağa ücretsiz olarak kayıt olduktan sonra ekteki formunu doldurarak [email protected] adresine e-posta yoluyla iletmeleri gerekmektedir.

Ağa http://www.europeannetforinclusion.org/user/register üzerinden kayıt olabilirsiniz.
 Başvuru formu:
http://www.europeannetforinclusion.org/sites/default/files/application_form_2020.pdf

Çağrıya son başvuru tarihi: 6 Temmuz 2020

Çağrıyla ilgili detaylı bilgiye http://www.europeannetforinclusion.org/call-good-practices-2020 üzerinden erişebilirsiniz.

İletişim
Çağrıyla ilgili sorularınızı [email protected] e-posta adresine iletebilirsiniz.

Ekler