11.04.2017

ALDA'dan Marmara Belediyeler Birliği’ne Nezaket Ziyareti

Yerel Demokrasi Ajansları Birliği (ALDA) Genel Sekreteri Antonella Valmorbida, mevcut ve olası iş birliklerini görüşmek üzere Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri M. Cemil Arslan’ı ziyaret etti.

1999 yılında Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi girişimiyle kurulan ALDA, temel olarak yerel düzeyde sivil katılımın artırılması, iyi yönetimin desteklenmesi ve yerel yönetimler ile sivil toplum arasındaki iş birliğinin geliştirilmesini amaçlıyor.

ALDA Genel Sekreteri Antonella Valmorbida, 10-13 Mayıs tarihlerinde Paris’te yapılacak olan ALDA Genel Kurul toplantısı, LADDER Projesi Yönetim Kurulu Toplantısı ve 2015 Avrupa Kalkınma Yılı Özel Girişimi Etkinliği’ne Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Sayın M. Cemil Arslan’ı özel olarak davet etti. Avrupa Komisyonu’nun “Kalkınmada Devlet Dışı Aktörler ve Yerel Yönetimler Hibe Programı” kapsamında ALDA liderliğinde yürütülen LADDER projesine, Marmara Belediyeler Birliği iştirakçi ortak statüsünde katkı sunmaktadır.

Toplantıda, Marmara Belediyeler Birliği ile ALDA arasındaki mevcut iş birliğinin geliştirilmesi için fikir paylaşımında bulunuldu. LADDER projesi kapsamında Marmara Belediyeler Birliği’nin aktif olarak yer aldığı çalışma gruplarında önümüzdeki zamanlarda yapılması planlanan faaliyetler görüşüldü. Hâlihazırda devam etmekte olan projelerin geliştirilmesinin yanı sıra yeni iş birliği imkanları için hazır olduklarını belirten Valmorbida, Marmara Belediyeler Birliği ile çalışmanın bir ayrıcalık olduğunu ifade etti. 

Diğer İçerikler Haberler