20.01.2022

Agora Stratejik Diyalog Çalıştayına Kayıtlar Başladı

JPI Urban Europe’un paydaş katılım platformu olan AGORA’nın çalışmaları kapsamında 16-17 Şubat 2022 tarihinde online olarak “Kentsel döngüsellik, hareketlilik ve enerji arasındaki kavşakların tespiti” başlığıyla düzenlenecek olan Stratejik Diyalog Çalıştayı’na kayıtlar başladı.  Etkinlik, Türkiye’deki kurumların katılımına açık.

AGORA Stratejik Diyalog Çalıştayı, 2022 ortasında başlayacak olan JPI Urban Europe’un Kentsel Geçişleri Yönledirme Programının  (Driving Urban Transition to a Sustainable Future - DUT) aşağıdaki üç temasına odaklanıyor:

  • Yenileyici kentleşme için döngüsel kent ekonomileri
  • 15 dakikalık şehirler: mahalle düzeyinde hareketlilik geçişlerini yönlendirmek
  • Pozitif enerji bölgeleri aracılığıyla kentsel enerji geçişi.

Etkinlik, en kritik sorunları ve bu sorulara nasıl yaklaşılması gerektiğini tespit ederek JPI Urban Europe’un programının ilk evresinin önceliklerini belirlemeyi hedefliyor. Çalıştay, Türkiye’nin de dahil olduğu genişleyen ülkelerdeki (Widening Countries) kent aktörlerinin kentsel geçişlere dair içeriği ilgilendiren tecrübelerini ve bakış açılarını paylaşmak için bir fırsat sunuyor. Genişleyen Ülkelerin aktörlerinin güçlü katılımı, yaklaşan Kentsel Geçişleri Yönlendirme faaliyetlerinde belirli konulara ve zorluklara yer verilmesine yardımcı olacak. Ayrıca, çalıştaya katılanlar kent konusunda çalışan farklı kurum temsilcileriyle ve AGORA topluluğuyla ilişki geliştirebilecekler.

AGORA Diyaloğu, Zoom üzerinden online olarak gerçekleştirilecek olup etkinlik kapsamında Atina kentindeki deneyimlerin aktarıldığı video klip gösterimleri de olacak.

Etkinliğe formu doldurarak katılabilirsiniz.

Etkinlikle ilgili daha detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Sorularınızı [email protected] e-posta adresi üzerinden JPI Urban Europe’a iletebilirsiniz.