27.11.2023

AB Fonlarına Etkin Başvuru Süreçleri Üzerine Webinar Düzenlenecek

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) ve BABLE iş birliğiyle düzenlenecek olan "Şehirler için Uluslararası Hibe, Fonlar ve Finansman Opsiyonları" webinarı, 30 Kasım 2023, saat 11.00’de çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Webinarda şehirlerin uluslararası fonlardan etkili bir şekilde yararlanmaları konusu gündeme getirilecek. İklim-nötr şehirler, akıllı çözümler ve AB Yeşil Anlaşma Fonları hakkında konuşulacak etkinlikte, şehirlerin AB fonlarına başvuru sürecini etkin bir şekilde yürütebilmesi üzerine tartışılacak.

İklim-nötr şehirler için harekete geçmenin önemi, iklim nötrlüğü yolunda akıllı şehir çözümlerinin uygulanması, akıllı şehir pazar büyüklüğüne ilişkin içgörüler, AB yeşil anlaşma fonlarının tahsisi ve odak alanları, Türkiye için mevcut finansman seçenekleri gibi başlıklara odaklanacak oturumda MBB Kentsel Politika Uzmanı Büşra İnce moderatörlüğünde BABLE Akıllı Şehir uzmanı Melike Nur Ülsever konuşma yapacak.

Şehirlerin tüm paydaşları için önem taşıyan bu konu "Şehirler için Uluslararası Hibe, Fonlar ve Finansman Opsiyonları" webinarında şehirleri güçlendirme misyonuyla ele alınarak, katılımcılara uluslararası fonlardan maksimum verim elde etme konusunda rehberlik etmeye çalışacak.

Etkinliğe katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.