29.08.2015

Yerel Yönetimler ve Şehircilik Yüksek Lisans Programı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin 2015-2016 öğretim yılı "Kamu Yönetimi" ile "Yerel Yönetimler ve Şehircilik" tezsiz yüksek lisans programlarına başvurular 1 Temmuz’da başlıyor.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde 2015-2016 dönemi için öğrenci alımı yapılacak "Kamu Yönetimi" ile "Yerel Yönetimler ve Şehircilik" tezsiz yüksek lisans programlarına başvurular 1-15 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılacak.

Yerel Yönetimler ve Şehircilik Tezsiz Yüksek Lisans Programı kapsamında dünyada ve Türkiye’deki başarılı model ve uygulamaların araştırılması ve incelenmesi, şehri yöneten kurumlardaki uygulamacıların çok yönlü olarak geliştirilmesi, Türkiye’deki yerel yönetim ve şehir ile ilgili mevzuatın derinlemesine analiz edilmesi, uygulamadaki sorunların araştırılması ve çözüm önerilerinin üretilmesi amaçlanmaktadır.

Yerel Yönetim Yapıları ve Metropolitan Yönetim derslerinin zorunlu olduğu programda Türkiye’nin Yönetim Yapısı ve Sorunları, Karşılaştırmalı Yerel Yönetimler, Yerel Yönetimlerde Liderlik, Stratejik Yönetim ve İnsan Kaynakları Yönetimi gibi dersler seçmeli olarak verilmektedir. Programın yöneticiliğini Prof. Dr. Bilal Eryılmaz üstlenirken akademik kadroda Prof. Dr. Hamza Ateş, Doç. Dr. Tarkan Oktay, Yrd. Doç. Dr. İdil Tunçer Kılavuz, Prof. Dr. Recep Bozlağan, Doç. Dr. Erbay Arıkboğa ve Doç. Dr. Muharrem Es gibi isimler bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin:

E-posta: [email protected]
Tel: 0216 280 23 45
Web-sitesi: http://www.medeniyet.edu.tr