11.04.2017

Yerel Yönetim Akademisi Dördüncü Dönemini Tamamladı

Marmara Belediyeler Birliği Yerel Yönetim Akademisi dördüncü eğitim programını tamamladı. Yrd. Doç. Dr. Ülkü Arıkboğa'nın danışmanlığında yürütülen akademide, dört hafta süren eğitimlerin sonunda katılımcılar sertifika almaya hak kazandılar.

18 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında Cuma, Cumartesi günleri MBB Osman Nuri Ergin toplantı salonunda gerçekleştirilen ve MBB’nin markalaşan eğitimlerinden olan Yerel Yönetim Akademisi’nde alanında uzman birçok eğitimci, belediyelerde ihale sisteminden kent ve belediye yönetim deneyim paylaşımına, imar ve şehircilikten etkin iletişime, yerel yönetimlerde iş hukuku uygulamalarından gayrimenkul yönetimine birçok konuyu işledi. 

Eğitim kadrosu Prof. Dr. Bilal Eryılmaz, Doç. Dr. Tarkan Oktay, Doç. Dr. Erbay Arıkboğa, Sabri Erten, Mahmut Kocameşe, Yrd. Doç. Dr. Ülkü Arıkboğa, Yrd. Doç. Dr. Merve Koçoğlu Sazkaya, Sevinç Satıroğlu, M.Şimşek Deniz, Angela Teresi, Doç. Dr. İbrahim Demir, Doç. Dr. Mahmut Doğan, Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Doç. Dr. Muzaffer Koç ve Doç. Dr. Mustafa Lütfi Şen isimlerinden oluşan Yerel Yönetim Akademisi; 4 hafta 8 gün boyunca katılımcılarla buluştu.

Belediyelerin en önemli kaynağı olan insan kaynağının eğitimi ve gelişimini temel amaç edinen akademide teorik bilgilerin yanı sıra pratiğe ilişkin uygulamaları da sunarak katılımcıların, eğitim programında aktif rol almasını sağladı.

MBB Genel Sekreteri Dr. M Cemil Arslan, Kent ve Belediye Yönetimi Deneyim Paylaşımı dersinin ardından katılımcılara sertifikalarını takdim etti.

Arslan “Yerel yönetimler yerel halka hizmet sunmakla yükümlüdür. Yerel yönetim birimlerinin üstlendikleri hizmetleri etkin bir şekilde yerine getirebilmeleri gerekmektedir. MBB Yerel Yönetim Akademisi’nin çalışmaları, alanında yetkin akademisyen ve eğitimcilerle işbirliği içerisinde belediye meclis üyeleri ile yönetici ve çalışanlarının bilgi, beceri ve yetkinliklerini arttırmaya, vizyonlarını ve kişisel becerilerini geliştirmeye devam edecektir” şeklinde konuştu.