11.04.2017

Yerel Yönetim Akademisi Avcılar Belediye Başkanını Ağırladı

Marmara Belediyeler Birliği Yerel Yönetim Akademisi son dersinde Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’yi ağırladı. Benli, kent ve belediye yönetimiyle ilgili deneyimlerini, “kadın, genç, çocuk dostu sosyal belediyecilik” alanında uygulanan insan odaklı hizmetlerin bilgisini paylaştı.

Bin tane kadından oluşan Binbir Çiçek Kadın Korosu ile kadınları sosyal ve kültürel hayata katılımının amaçlandığını, Kadın ve Aile Müdürlüğü’nü kuran ilk belediye olarak çalışmalara hız kesmeden devam edildiğini ifade eden Dr. Handan Toprak Benli, insan odaklı diğer projeler ve hizmetleri örneklerle sundu.

Başkan Benli, belediyede farklı cinsiyetten ve yaş gruplarından çalışanların olmasının sunacağı katkı ve bakış açısının ülkenin yerel yönetimine bir kazanım sağlayacağının altını çizdi. Cinsiyet eşitsizliği, kadına yönelik şiddet ve uyuşturucu bağımlılığı gibi evrensel problemlerin çözümü için şehrin problemlerine çözüm üretirken hekim olmamın verdiği perspektifle ilerlediğini ifade eden Başkan, koruyucu önlemler, tedavici edici ve rehabilite edici yöntemler olmak üzere üç adımda soruna yaklaştığını belirtti.

Bu verimli eğitim toplantısında yer alan katılımcılara sertifikalarını takdim eden Başkan, "Verdiğimiz bilgilerin katılımcılara yarar sağlayacağı umuduyla kendilerine gelecekte başarılarla dolu bir yaşam diliyorum" dedi.

Diğer İçerikler Haberler