01.07.2021

Yerel ve Bölgesel Yönetimler Günü ve Forumu Çevrimiçi Olarak Gerçekleştirilecek

Birleşmiş Milletler Üst Düzey Siyasi Forumu desteğiyle düzenlenen Yerel ve Bölgesel Yönetimler Günü ve Forumu 9 Temmuz ve 12-13 Temmuz 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının Yerelleşmesi için Birleşmiş Milletler ve diğer paydaşlar arasında bilgi ve fikir alışverişi sağlamak amacıyla düzenlenen Yerel ve Bölgesel Yönetimler Günü etkinliği 9 Temmuz 2021 Cuma günü 12.00-14.30 (GMT) saatleri arasında gerçekleştirilecek. Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) ile üyelerine ve paydaşlarının katılımına açık olarak düzenlenen etkinlik yerel ve bölgesel yönetimlerin temsilcilerinin bir araya gelerek karşılıklı fikir alışverişinde bulunmalarına olanak sunmayı hedefliyor. Etkinlik kapsamında Yerel ve Bölgesel Yönetimlerin Küresel Görev Gücü tarafından hazırlanan “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının Yerelleştirilmesine Doğru" yıllık raporu da sunulacak.

12-13 Temmuz 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek Yerel ve Bölgesel Yönetimler Forumunda ise yerel kamu hizmetleri, sağlık, refah, eşitsizliklerin azaltılması, yönetişim gibi konular dünyadan belediye başkanları ve yerel yönetimlerden temsilcilerin katılımıyla ele alınacak.

Etkinlik hakkında detaylı bilgiye link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yerel ve Bölgesel Yönetimler Günü etkinliğine link üzerinden kayıt olarak katılabilirsiniz.

Yerel ve Bölgesel Yönetimler Forumuna linkteki formu doldurarak katılabilirsiniz.