29.07.2022

Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür Festivali 23. Kez Düzenlenecek

Büyükçekmece Belediyesi; CIOFF, FIDAF, FIAP ve ANELSANDER işbirliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi partnerliğiyle 29 Temmuz - 6 Ağustos tarihleri arasında 23. kez Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali'ni bu yıl 64 ülkeden 1500 kültür sanat elçisinin katılımıyla gerçekleştirecek.

Geçtiğimiz 2 yılda pandemi sebebiyle kısıtlı şartlarda gerçekleşen Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali 29 Temmuz - 6 Ağustos tarihleri arasında "Sevgi Birbirimize, Barış Hepimize" sloganıyla düzenlenecek ve dünyanın dört bir yanından sanatçıları bir araya getirecek.

Dünya Festivaller Birliği tarafından “Dünya'nın En İyi Kültür ve Sanat Festivali” ödülüne 7 kez layık görülen Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali bu yıl 64 ülkeden 1500 kültür ve sanat elçisinin katılımıyla gerçekleşecek. Festivalde Uluslararası Altınköprü Halk Dansları ve Uluslararası Altınköprü Çağdaş Dans Yarışmaları, Uluslararası Heykel Sempozyumu, Uluslararası Atölye Bayramı - Geleneksel El Sanatları Sergisi, Uluslararası Güler Ertan Fotoğraf Yarışması ödül töreni ve sergisi, Köklere Yolculuk “Eşikten Yükselen Sesler” Kapı Tokmakları, Anahtarlar, Kilitler ve Şamdan Sergisi, İstanbul'un zilleri sergisi, Su ve Flyboard gösterileri ve Türk Yemekleri Sergisi yer alacak.

Tüm detaylar için: http://www.buyukcekmecefest.com/