06.03.2023

SKA'nın Yerelleştirilmesinde Yerel Yönetimlerin Rolü Üzerine Anket Çalışması

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG), Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının (SKA) Yerelleşmesinde Yerel Yönetimlerin Rolü Üzerine bir anket çalışması başlatmıştır. Çalışmaya katılmak isteyen yerel yönetimler, anketi 1 Nisan 2023 tarihine kadar doldurabilirler.

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG), Yerel ve Bölgesel Yönetimler Küresel Görev Gücü (The Global Taskforce of Local and Regional Governments) adına, her yıl Birleşmiş Milletler Üst Düzey Siyasi Forumu'na (High Level Political Forum-HLPF) yerel ve bölgesel yönetimlerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın (SKA) yerelleştirilmesindeki rolü ile ilgili rapor sunmaktadır. Birleşmiş Milletler’in, Sürdürülebilir Kalkınma için 2030 Gündemi’nin takibini ve değerlendirmesini yapmak üzere oluşturduğu ana platform olan Üst Düzey Siyasi Forumu her yıl olduğu gibi bu yıl da temmuz ayında gerçekleşecek ve 2023 yılı raporu bu toplantıda sunulacaktır. Söz konusu raporun hazırlanması için UCLG, SKA’ların ve 2030 Gündemi’nin yerelde uygulanmasıyla ilgili bir anket hazırlayarak tüm dünyadaki yerel ve bölgesel yönetimleri anketi doldurmaya davet etmektedir. Daha önceki raporlara https://www.global-taskforce.org/resources adresinden ulaşılabilir.

İlgili belediyeler, anketi online olarak https://www.survey.uclg.org üzerinden doldurabilir.

Online platformda sorun yaşayanlar Ek-1’deki anket formunu doldurup [email protected] e-posta adresine 1 Nisan 2023’e kadar gönderebilir.

Ankete dair sorularınızı UCLG’ye [email protected] e-mail adresi üzerinden iletebilirsiniz.

Ek-1