27.10.2020

Türkiye'de Suriyeli Göçü ve Belediye Deneyimleri: Sosyal Hizmet Uygulamaları


MBB Göç Politikaları Merkezi (GPM) bünyesinde düzenlenen “Yerel Yönetişim ve Göç Buluşmaları”nın on birincisi ve serinin ikinci etkinliği “Türkiye’de Suriyeli Göçü ve Belediye Deneyimleri: Sosyal Hizmet Uygulamaları” başlığıyla 4 Kasım 2020 Çarşamba günü 10.00-12.30 saatleri arasında Zoom üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.

Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Kaya yürütücülüğünde ve panel formatında gerçekleştirilecek etkinlikte, Suriyeli göçü bağlamında belediyelerin sosyal hizmet alanında ön plana çıkarmak istedikleri iyi uygulama örnekleri belediye temsilcileri tarafından sunulacaktır. Paydaş belediyelerin geçici koruma altında bulunan Suriyelilerle ilgili deneyimlerini kitaplaştırmak için kullandıkları anlatı (hikâyeleştirme) yönteminin de Prof. Dr. Ayhan Kaya tarafından aktarılacağı programda katılımcıların görüş, öneri ve deneyimlerini paylaşmalarına olanak tanınacaktır

Programın öngörülen gündemi ekte gönderilmekte olup bilgi ve sorularınız için [email protected] adresi veya 0212 402 19 30 üzerinden MBB Göç Politikaları Uzmanı Merve Ağca ile iletişime geçebilirsiniz. Söz konusu programa katılım için katılımcıların http://quq.la/4VNl0 linki üzerinden 2 Kasım 2020 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar kayıt yaptırması gerekmektedir.