24.12.2021

Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme II Hibe Programı Teklif Çağrısı Yayınlandı

Avrupa Birliği’nin (AB) finanse ettiği “Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme II: Yeşil bir Gelecek için Hibe Programı” kapsamında teklif çağrısına çıkılmıştır.

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) koordinasyonunda yürütülen program ile çevre ve iklim değişikliği konularına odaklanan şehir eşleştirme çalışmaları desteklenecektir. Teklif çağrısı kapsamında hibe almaya hak kazanan projelere en az 60 bin Avro,  en fazla 100 Avro destek verilecektir.  Çağrıya başvurular Türkiye’deki belediyelere de açıktır.

Çağrıya başvurular iki aşamadan (ön teklif teslimi ve tam başvuru) oluşmaktadır. Ön teklif teslimi olarak adlandırılan ilk aşama için gerekli olan belgelerin teslimi için son tarih 1 Mart 2022, saat 17.00’dır. Bu aşamadan geçen projeler tam başvurularını yapabilecektir. Tam başvuruların teslim tarihi ön teklif aşamasını geçmiş projelerin sahiplerine e-posta yoluyla iletilecektir.

Çağrıyla ilgili çevrimiçi ve fiziksel bilgilendirme toplantıları yapılacaktır. Toplantılardan birine katılmak için link üzerindeki formu doldurmanız gerekmektedir.

Çağrıyla ilgili daha fazla bilgiye ve hibe başvuru rehberine buradan  ulaşabilirsiniz.