23.11.2020

Türkiye Erişilebilirlik Ödülleri 2020

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2020 Erişilebilirlik Yılı kapsamında "Erişilebilirlik Ödülleri" verilecektir.

Erişilebilirlik Ödülleri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde erişilebilirlik alanında çalışmaları olan gerçek kişiler, kamu kurum ve kuruluşları ile kamu ve özel hukuk tüzel kişilerinin; engelli bireylerin sosyal ve ekonomik hayata katılımına ve kamu hizmetlerinden yararlanmalarına katkı sağlayan proje, uygulama ve hizmetlerini kamuoyuna duyurmak, ayrıca erişilebilirlik alanında yapılabilecek çalışmaları teşvik etmek amacıyla düzenlenmektedir.

"Erişilebilir Tasarımlar ve Ürünler, Erişilebilir Dijital Uygulamalar, Erişilebilir Kamu ve Kurum Kuruluşları, Erişilebilir Üniversiteler, Erişilebilir Yerel Yönetim Hizmetleri, Erişilebilir İşyerleri, Erişilebilirlik Sosyal Sorumluluk Projeleri, Erişilebilirlik Alanında Bilimsel Çalışmalar ve Projeler, Erişilebilir Medya İçeriği" kategorilerinde ödüller sahiplerini bulacaktır. Başvurular 25 Kasım 2020 tarihine kadar yapılabilecektir.

https://erisilebilirlik.ailevecalisma.gov.tr/ adresinde yer alan online başvuru formunu doldurarak müracaat edilebilir.