09.02.2021

Sürdürülebilirlik Akademisi Yeni Plastik Ekonomisi Konferansı Düzenliyor

Sürdürülebilirlik Akademisi, plastik için döngüsel bir ekonomi vizyonuyla her alanda değişimi hızlandırmak üzere, Türkiye’de ilk kez ‘’Yeni Plastik Ekonomisi Konferansı’’ düzenliyor. Özel sektörden kamuya, akademiden sivil toplum kuruluşlarına kadar değişimde kilit rol oynayan tüm paydaşlar, 10 Şubat’ta ‘online’ düzenlenecek olan Konferans’ da buluşuyor.

Yeni Plastik ekonomisine yön ve ilham veren birçok global liderin  katıldığı konferansta, döngüsel ekonomi vizyonu ile tasarımdan üretime, AB uygulamalarından, tüketici davranışlarına,  sektörlerin ve markaların rolüne kadar tüm konular gerçek değişimi yaratmak için ele alınıyor.

Yeni Plastik Ekonomisi Konferansı, özel sektörden kamuya, akademiden sivil toplum kuruluşlarına kadar, plastiğin olmadığı bir dünyaya dönüşümde kilit rol oynayabilecek tüm paydaşları bir araya getirmeyi hedefliyor. Konferansın konuşmacıları arasında; A Plastic Planet Kurucu Ortağı Sian Sutherland, Avrupa’nın tek kullanımlık plastiklerle ilgili Plastik Stratejisi ve Direktifini geliştirmeye odaklı Avrupa Komisyon üyesi Werner Bosmans, en büyük müşterisi okyanuslar olan ödüllü tasarımcı, marka ve ürün geliştiricisi Cyrill Gutsch, UC Berkeley Döngüsel Ekonomi programı kurucusu  Manuel Maqueda , Ellen MacArthur Foundation Kıdemli Analist Juliette Goulet,  Unilever NAMETRUB Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Şenel Erim,  The Bio-based  and Biodegradable  Industries Association Başkanı David Newman , Nestle Waters Türkiye CMO’su Can Emci, Akademi Çevre Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Işık ve alanında öncü birçok konuşmacı ile kamu temsilcileri yer alıyor.

Katılımın ücretsiz olduğu konferans, kamu kurumu personellerine de açık olacak. Kayıt olmak için tıklayınız.

Konferans hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için tıklayınız.