20.04.2021

“sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Kapsamında Kent İçi Ulaşım Sistemlerinin Geliştirilmesi” Webinarı

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) ve Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) tarafından “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Kapsamında Kent İçi Ulaşım Sistemlerinin Geliştirilmesi” webinarı 30 Nisan 2021, Cuma günü 11.30-12.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Webinarda Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ela Babalık ve UITP Türkiye Müdürü Yasin Başar konuşmacı olarak yer alacak.

COVID-19 pandemisi kent içi hareketliliği ciddi anlamda kısıtlamış olsa da gerek kriz esnası gerekse kriz sonrası dönemde, diğer birçok konu gibi kent içi ulaşım sistemlerinin de yeniden düşünülmesi ve ilgili sistemlerin iyileştirilmesi gerektiği bir süreçten geçilmektedir. Öte yandan sürdürülebilir ulaşım meselesi, başta “SKA 11: Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar” amacı olmak üzere doğrudan ve dolaylı olarak birçok SKA ile etkileşim halindedir. Özellikle kent içi ulaşım sistemlerinin herkes için erişilebilir, uygun fiyatlı ve güvenli olması ve çevresel hassasiyetler gözetilerek tasarlanması sürdürülebilir ulaşım sistemlerinin mümkün kılınması için önem arz etmektedir. Bu kapsamda, düzenlenecek webinarda kent içi ulaşım sistemleri, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda ele alınacak ve bu tarz sistemlerin nasıl geliştirilebileceği iyi uygulama örnekleri üzerinden tartışılacaktır.

Kayıt için tıklayınız.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Kapsamında Kent İçi Ulaşım Sistemlerinin Geliştirilmesi

Tarih: 30 Nisan 2021, Cuma
Saat: 11:30-12:30
Mecra: Zoom

Konuşmacılar:
- Prof. Dr. Ela Babalık, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi
- Yasin Başar, Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Türkiye Müdürü
Moderatör:
- Özge Sivrikaya, Marmara Belediyeler Birliği Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Elçisi