26.07.2021

Ses Projesi Türk Vatandaşların ve Mültecilerin Kalıcı İstihdamını Destekliyor

Hayata Destek Derneği, Kodluyoruz programı ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) işbirliğinde yürütülen Sosyo-Ekonomik Güçlendirme ve Sürdürülebilirlik Projesi (SES) Türk vatandaşlarına ve mültecilere kalıcı istihdam sağlamayı amaçlıyor.

Sosyo-ekonomik güçlendirme ve sürdürülebilirlik hedefleri ile doğru orantıda istihdam yaratmaya odaklanan proje, Türkiye’nin belirli şehirlerinde çok kültürlülük ve sosyal uyumu destekleyerek piyasa ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli insan kaynağı açığını kapatmayı hedefliyor.

1. Bilişim ve Teknoloji Eğitim ve Staj Programı: 2 ayı teknik eğitim ve 3 ayı staj olmak üzere 5 ay sürecek programda katılımcıların e-ticaret, çağrı merkezi çalışanı, otel ön büro görevlisi vb. alanlarda yetkinliklerinin artırılması ve kalıcı olarak istihdam edilmeleri hedeflenmektedir.

2. Web Geliştirme-Bootcamp Eğitimi: 2 ay sürecek web geliştirme eğitimleri yazılım sektörünün ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikli personel yetiştirerek bu kişileri özel sektör yöneticileri ile bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

Başvuru tarihleri: 9 Temmuz 2021-8 Ağustos 2021

Sonuçların ilanı: 16 Ağustos 2021-20 Ağustos 2021

Projeye Başvuru Şartları:

  • 18-35 yaş arası,
  • İstanbul, Ankara, İzmir, Hatay, Mersin illerinde ikamet eden (mülteciler için bu illerde kayıtlı olan),
  • Herhangi bir işte çalışmayan,
  • Türk vatandaşı ya da geçici/uluslararası koruma statüsünde olan,
  • Projenin önerdiği sektörlerde iş sahibi olmak isteyen ve kariyer hedefleri olan kişilerce başvurulabilir.

Bilişim/Teknoloji/Telekomünikasyon Eğitim ve Staj Programı ile ilgili detaylı bilgiye ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Web Geliştirme Eğitimi ile ilgili detaylı bilgiye ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Sorularınız için: [email protected]