12.03.2021

Dünya Su Günü'ne Özel Şehirlerde Yağmur Suyu Kullanım Stratejileri Webinarı

Marmara Belediyeler Birliği, 22 Mart Dünya Su Günü’ne özel “Şehirlerde Yağmur Suyu Kullanım Stratejileri” konulu çevrimiçi semineri 18 Mart 2021, Perşembe günü saat 15.00’te gerçekleştirecektir.

Sürdürülebilir su temini ve atıksu yönetimi gerek kentsel yaşam aktiviteleri gerekse toplum sağlığı üzerinde kilit seviyede etkili olup bu konuda sürekli kapasite gelişiminin bir tercihten ziyade gereklilik olduğu değerlendirilmektedir. Şehirlerde yağmur suyunun değerlendirilmesi de bu çerçevede önem arz etmektedir.

Dünya Su Günü’nü karşılarken şehirlerin su kaynaklarının çeşitlendirilmesi gerekliliğine ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları içerisinde 6 (Temiz Su ve Sanitasyon), 11 (Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar), 12 (Sorumlu Üretim ve Tüketim) ve 13’üncü (Sudaki Yaşam) küresel amaçlara vurgu yapmak üzere düzenlenen webinarın moderatörlüğünü İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Begüm Çelikdelen üstlenirken Danimarka Aarhus Su İdaresi’nden Pia Jacobsen, WWF Türkiye Doğa Koruma Sorumlusu Ayşe Doğrubak Kiriş, İTÜ İnşaat Fakültesi’nden Prof. Dr. Ayşegül Baysal Tanık ve İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden Prof. Dr. Hayriye Eşbah Tuncay konuşmacı olarak yer alacaktır.

Zoom üzerinden gerçekleştirilecek programa kayıt için: http://quq.la/JQZlu