21.04.2022

Şehir Konuşmaları: Marmara’nın Mimarı Sinan

MBB Şehir Politikaları Merkezi tarafından düzenlenen Şehir Konuşmaları kapsamında 28 Nisan 2022 Perşembe günü Prof. Dr. Suphi Saatçi’nin katılımıyla “Marmara’nın Mimarı Sinan” başlıklı çevrim içi webinar gerçekleştirilecek.

Alanında uzman isimlerin bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaştıkları Şehir Konuşmaları; deneyim ve bilgi paylaşımı, dünya tecrübelerinin aktarılması, sosyoloji, tarih, ekonomi, antropoloji, hukuk, siyaset, yönetim, mimari, estetik vb. boyutlarıyla şehir ve toplumsal yaşam konusunda konuşma ve müzakerelerin yapıldığı bir formatta devam etmektedir.

Daha önce Nurhan Atasoy, Dücane Cündioğlu, Derviş Zaim, Nevzat Tarhan, Guiseppe Strappa, Gil Penalosa, Ruşen Keleş, Seda Özen Bilgili, Pınar Erkan, Aslı Ceylan Öner, Zeynep Günay gibi alanında uzman ve tanınmış isimlerle gerçekleştirilen Şehir Konuşmaları’nın 28 Nisan’daki konuğu Yüksek Mimar Prof. Dr. Suphi Saatçi olacak. “Marmara’nın Mimarı Sinan” webinarı kapsamında Mimar Sinan’ın hayatı, mühendislik ve mimari dehâsı, hayata geçirdiği eserleri ve bu eserlerin kentle kurduğu ilişki konuşulacak.

Webinara kayıt olmak için: mbb.bb/mimarsinan

Şehir Konuşmaları: Marmara’nın Mimarı Sinan

Konuşmacı: Prof. Dr. Suphi Saatçi

Tarih: 28 Nisan 2022, Perşembe

Saat: 14.00-15.00

Mecra: Zoom