28.09.2022

Prospect + Projesi'nin Mentee Başvuruları Başladı

HORIZON 2020 kapsamında fonlanan PROSPECT projesinin devamı olan PROSPECT + projesi kapsamında mentee (danışan) belediye başvuruları başladı. İlgili belediyeler 30 Eylül 2022 tarihine kadar başvurularını yapabilir.

Aralarında Energy Cities, Eurocities gibi uluslararası ağların da olduğu konsorsiyum tarafından yürütülen PROSPECT + Projesi, yerel yönetimlerin enerji ve iklim alanlarında yapacakları çalışmaları yenilikçi yöntemlerle nasıl finanslayacakları konusunda kapasitelerini geliştirmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda konu ile ilgili deneyime sahip kurumlarla (mentor), bu konuda bilgi edinmeyi isteyen (mentee) belediyeleri eşleştiriyor ve mentor kurumdan mentee kuruma bilgi aktarımını teşvik ediyor. Proje, 5 tematik öğrenme modülünden (kamu binaları, özel binalar, kamu ışıklandırması, ulaşım ve yerel enerji üretimi) oluşuyor. Öğrenme süreci hem fiziksel etkinlikleri (saha gezileri gibi) hem de online etkinlikleri (online webinarlar gibi) içeren birleşik bir süreçten oluşuyor. PROSPECT + ‘ın öncüsü olan PROSPECT Projesi kapsamında 150’den fazla yerel yönetim, yenilikçi finanslama şemaları ve sürdürülebilir enerji projeleri uygulama yöntemleri konusunda benzerlerden destek almış.

PROSPECT + projesi kapsamında mentee olarak yer almak isteyen belediyeler 30 Eylül 2022 tarihine kadar link üzerindeki formu doldurarak başvuru yapabilir.

Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.