10.03.2021

Pritzker Forumu'nun İkinci Etkinliği 18 Mart’ta Düzenlenecek

Bu yıl, “Değişen Kentler, Yeni Gerçeklikler” başlığıyla düzenlenen Pritzker Küresel Şehirler Forumunun ikinci etkinliği “Eşitliği Yakalamak” 18 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilecek.

Chicago Küresel İlişkiler Konseyi (The Chicago Council on Global Affairs) ve Financial Times tarafından 2015 yılından beri düzenlenen Pritzker Küresel Şehirler Forumu, bu yıl COVID-19 salgını sebebiyle 12 ay boyunca sürecek olan online etkinlikler şeklinde düzenleniyor. Partnerleri arasında Marmara Belediyeler Birliği, LSE Cities ve Metropolis gibi kurumların olduğu forumun ilk etkinliği 15 Ekim 2021’de “Yönetişimi Adapte Etmek” başlığıyla düzenlendi. Dünyanın farklı yerlerindeki özel ve kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve üniversite temsilcilerinin konuşmacı ya da dinleyici olarak dahil olduğu forumun ikinci etkinliği “Eşitliği Yakalamak” başlığıyla 18 Mart 2021 tarihinde online olarak gerçekleştirilecek. Etkinlikte, daha adil kentlerin nasıl görüneceği ya da hangi strateji, program ve eylemlerin daha adil kentler yaratabileceği masaya yatırılacak. Etkinlikte, New Orleans, Londra, Los Angeles ve Bristol Belediye Başkanları da konuşmacı olarak yer alacak.

Kent dergisinde Pritzker Forumu ve forumun ilk etkinliği olan “Yönetişimi Adapte Etmek”  ile ilgili yayınlanan yazıya ulaşmak için tıklayınız.

Etkinliğin detaylı programına erişmek için tıklayınız.

Etkinliğe formu doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz.

İletişim

Bilgi Formu: https://www.globalcitiesforum.org/contact

Sosyal Medya

Twitter: @_GlobalCities

Facebook: @TheChicagoCouncil

İnstagram: thechicagocouncil