14.01.2016

MIPIM 2016 İçin Geri Sayım Başladı

Gayrimenkul sektörünün uluslararası en büyük fuarı MIPIM, 15 – 18 Mart 2016 tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenecektir.

2015 yılında 89 ülkeden 4 bin 800 yatırımcı ve 21 bin 400 katılımcıya ev sahipliği yapan ve Türkiye’nin etkin bir şekilde yer aldığı MIPIM’de 2016’da da, Türkiye’nin ev sahipliğinde, “Türkiye Yatırımcı Yemeği” düzenlenecek ve Türkiye ile ilgilenen yatırımcılar ağırlanacaktır.

Ayrıca, Türkiye’ye özel gerçekleştirilecek oturumlarla, ülkemiz ile ilgili sektörel değerlendirmeler uluslararası yatırımcılara aktarılacaktır. Uluslararası yatırımcılarla buluşma ve gayrimenkul geliştirme alanında faaliyet göstermek isteyen belediye yetkililerinin bu fuara katılmalarının yararlı olacağı düşünülmektedir.

Alanında en büyük fuar olan MIPIM’in gerek uluslararası kredibilitesi, gerekse fuarın kendine özgü koşulları nedeniyle konaklama vb. imkânlarda yetersiz kalınması hızlı hareket etmeyi gerekmektedir. Bilinmelidir ki, yatırımcılara ve finansal aktörlere ev sahipliği yapan fuar, hem fuar giriş ücreti hem de maliyeti itibariyle otel, uçak vb. ücretlerinin yüksek seviyede seyretmesine neden oluşturmaktadır.

*Duyurunun ekinde MIPIM ile ilgili detaylı bilgi içeren sunum yer almaktadır.