08.10.2018

MBB ve AITP İş Birliği İçin El Sıkıştı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BURULAŞ ev sahipliğinde 2 Ekim 2018, Salı günü Bursa’da "Toplu Taşımacılıkta Bilgi Teknolojileri ve Dijitalleşme" temasıyla düzenlenen Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği Türkiye Konferansı’nda Marmara Belediyeler Birliği (MBB) ve Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) arasında karşılıklı protokol imzalandı ve eğitim merkezi açılış sözleşmesi ilan edildi.

MBB’nin UITP’nin bölgesel eğitim merkezi olmasına istinaden yapılan protokole Marmara Belediyeler Birliği adına MBB Encümen Üyesi ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın imza attı. İmzanın ardından konuşan Başkan Alinur Aktaş bu protokolün iki kurum içinde hayırlara vesile olmasını diledi.

UITP adına imzalayan UITP Genel Sekreteri Mohamed Mezghani, dijital toplu taşımacılığın dünyada geldiği noktayı özetledi ve bu protokolle eğitim alanını genişlettiklerini ve bundan dolayı da memnuniyetini dile getirdi.

Bu protokol kapsamında;
- MBB tarafından UITP Bölgesel Eğitim Merkezi’ne İstanbul’da ev sahipliği yapılacak.
- UITP tarafından MBB’ye UITP’nin uluslararası rapor ve diğer toplu taşımacılık alanında yayınlarını Türkiye’de Türkçe olarak yayınlama hakkı verilecek.