01.10.2019

MBB ve IGLUS İşbirliği Sözleşmesi İmzaladı

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) ve İsviçre Federal Politeknik Üniversitesi (EPFL), Büyük Kentsel Sistemlerin Yenilikçi Yönetişimi (IGLUS) programı kapsamında işbirliği sözleşmesi imzaladı.

 1-3 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen Marmara Urban Forum’da (MARUF) MBB Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve İsviçre Federal Politeknik Üniversitesi Ağ Endüstrileri Yönetimi Başkanı ve IGLUS Program Direktörü Matthias Finger tarafından imzalanan işbirliği sözleşmesinde yayıncılık faaliyetlerinin karşılıklı olarak desteklenmesi ve ortak eğitim programları düzenlenmesi gibi konular ele alındı. Pek çok alanda bilgi ve tecrübe paylaşımına da olanak tanıyan sözleşmede IGLUS kapsamında yürütülen master programına, başta MBB üye belediye temsilcileri olmak üzere MBB vasıtasıyla kayıt olmak isteyenlere indirim yapılması hususuna da yer verildi. Yönetişim, kentsel yenileme, enerji, ulaşım, su, akıllı şehirler, konut, yeşil altyapı, kültür, atık yönetimi, kentsel dayanıklılık, yerel finans, arazi kullanımı, limanlar ve havaalanları konulardan oluşan master programına MBB üzerinden gerçekleştirilen kayıtlarda %60 oranında indirim uygulanması kararlaştırıldı.

2 yıl boyunca farklı ülkelerde gerçekleştirilen 2’şer haftalık toplam 5 eğitim modülü ve online eğitimlerden oluşan master programı kapsamında, IGLUS tarafından dünyanın dört bir yanından seçilen kentsel yönetişim deneyimleri ele alınıyor. Şehir yöneticileri için kentsel sistemlerin yönetişimine yaklaşmanın farklı ve yenilikçi yollarıyla ilgili birçok fırsat teşkil ediyor.

Master programı broşürüne link üzerinden erişim sağlayabilirsiniz: https://iglus.org/wp-content/uploads/2019/05/IGLUS-Executive-Master-Flyer.pdf

1/6

Diğer İçerikler Haberler