25.01.2024

“Marmara’yı Hayal Etmek: Şehirde Yaşam” Atölyeleri Sergisi Yeniden Ziyaret Edilebilir

MARUF on the Go kapsamında Arkki Türkiye ve Marmara Belediyeler Birliği iş birliği, Kalebodur desteğiyle gerçekleştirilen “Marmara’yı Hayal Etmek: Şehirde Yaşam” Atölyeleri Sergisi, 24-31 Ocak 2024 tarihleri arasında Kuzguncuk İskelesi’nde yeniden ziyarete açıldı.

Arkki Türkiye ve Marmara Belediyeler Birliği iş birliği, Kalebodur desteği ve Marmara Bölgesi’ndeki 11 ilden 13 belediyenin ev sahipliğinde düzenlenen “Marmara’yı Hayal Etmek: Şehirde Yaşam” atölyelerinde 7-12 yaş aralığındaki çocuklar yaşamak istedikleri çevreleri hayal etti. Marmara Bölgesi’nde yaşayan 187 çocuk kapsayıcı, dayanıklı ve doğa ile uyumlu güzel bir kent için yenilikçi çözümler üretti. Atölyelerin çıktıları MARUF kapsamında 4-6 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde katılımcılarla buluşan sergi, 24-31 Ocak 2024 tarihleri arasında Kuzguncuk İskelesi’nde yeniden ziyaret edilebilecek.

Atölyelerde çocukların, mimarlık ve tasarım yoluyla tasarım odaklı düşünme ve inovasyon becerilerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri hedeflendi. Atölyelerle çocuklara kullandıkları ürünleri, yaşadıkları mekanları ve yapılı çevreyi sürdürülebilir ve kapsayıcı yaklaşımlarla tasarım odaklı perspektiflerden algılama, deneyimleme ve çeşitli temsil yöntemleriyle ifade etme pratiği kazandırılması amaçlandı.  

Sergi kitapçığı ve çocukların çalışmalarını incelemek için tıklayınız

Projenin belgeselini izlemek için: