10.03.2021

Kütüphane, Arşiv ve Müze Yöneticileri KAM21’de Buluşuyor

KAM’21 – Kütüphane, Arşiv ve Müze Yöneticileri Kongresi ve Fuarı, sektörel gelişimin hızlandırılması, çağdaş teknolojilerin yaygınlaştırılması, yeni hizmet modelleri, pandemi ve kriz ortamlarında dijitalleşmenin zirve yaptığı dönemde 10-12 Mart 2021 tarihinde dijital ortamda ve interaktif katılımla kütüphane, arşiv ve müzecilik yöneticilerini ve sektörü bir araya getiriyor.

Kültürel mirasımızın korunması ve geliştirilmesi konusunda fikir birliği ve ortak akıl oluşturmak gayesi ile faaliyetlerini sürdüren KAM’21; Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği ve akademisyenler, sektör profesyonellerinin katılımı ile yapılacaktır.

Hayatın her alanında köklü dijital dönüşüme şahit olduğumuz pandemi sonrası yeni normalde, “Kütüphane Arşiv ve Müzecilik Konularında Dijital Dönüşüm” bu kongrenin ana gündemi olacaktır. “Yerel Yönetimlerde KAM ve Şehir Hafızasının Korunması” oturumunda ise MBB Encümen Üyesi ve Bursa Büyükşehir Başkanı Sn. Alinur Aktaş da konuşmacı olacaktır.

Zoom üzerinden gerçekleştirilecek programa kayıt için: http://quq.la/NPYsP