01.12.2022

"Kitap Şehre Geri Dönüyor" Sloganıyla Tüyap 3 Aralık Cumartesi Başlıyor

Tüyap Kitap Faurı, 3-11 Aralık'ta Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek. Fuarın bu yılki ana teması ise "Kitabın Büyülü Dünyası" olacak.

Fantastik edebiyata, bilim kurguya ve büyülü gerçekçilik akımına odaklanacak Tüyap 39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı; panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan 300'e yakın kültür etkinliğine ev sahipliği yapacak. Düzenlenecek etkinlikler ve imza günlerinde 2 bine yakın yazar, okurlarıyla buluşma fırsatı bulabilecek. Yurt içi ve yurt dışından bine yakın yayınevinin katılacağı fuarın Onur Yazarı büyülü gerçekçilik akımının temsilcilerinden Nazlı Eray.

Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk açıklamasında "İki yıl aradan sonra Kitap Fuarı’nın şehre geri dönüyor olması yaşanan ağır ekonomik koşullara rağmen faaliyetini sürdürme çabasını hiç elden bırakmayan bağımsız yayıncılığımızın tüm bileşenlerini sevindirmekte. (...) Zor zamanlarda büyük bir dayanışma örneği gösteren okurlarımızı, kültürel çeşitliliğimize sahip çıkmak ve yayıncılarla dayanışma için fuara davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Fuarla ilgili etkinlik listesi, imza günleri ve ayrıntılı bilgilere buradan erişilebilir.

Kapak görseli: Kate Bezzubets