10.04.2018

Kişisel Veriler ve Manipülasyon Ekseninde Sosyal Mahremiyet

Marmara Belediyeler Birliği, Facebook’un kullanıcı verilerini uygunsuz şekilde kullanmış olabileceği suçlamaları üzerine çıkan mahremiyet skandalının ardından 17 Nisan 2018, Salı günü MBB Hızır Bey Çelebi Salonu’nda Kişisel Veriler ve Manipülasyon Ekseninde Sosyal Mahremiyet isimli programı gerçekleştirecek.

Skandal, Cambridge Analytica şirketinin eski çalışanı Christopher Wylie'nin Facebook hesabından yaptığı güncel paylaşımlarla, Facebook'un "veri güvenliği kurallarını" nasıl ihlal ettiğini duyurmasıyla ortaya çıktı. Facebook skandalı, 50 milyon Facebook kullanıcısının hesap bilgilerinin izinsiz şekilde Cambridge Analytica adlı data analiz şirketi tarafından kullanıldığının ortaya çıkmasıyla başladı.

Çin Kalkınma Forumu’nda konuşan Apple CEO’su Tim Cook “Son birkaç yıldır, birçok ülkeden kullanıcının muhtemelen farkında olmayan verilerini paylaştığını ve kullanıcılar üzerinden inşa edilen bu detaylı profillerin bir gün kendilerine zarar vereceği konusunda endişe duyuyorduk. Ne yazık ki bu tahmin birden fazla defa gerçekleşti.” diyerek konunun önemine dikkat çekti.

Marmara Belediyeler Birliği de bu konunun önemine binaen Melek Yüce’nin moderatörlüğünde Serdar Kuzuloğlu ve Zorluhan Zorlu ile Kişisel Veriler ve Manipülasyon Ekseninde Sosyal Mahremiyet konulu bir program düzenleyecek.

Programa kayıt olmak için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Ekten programın afişine ulaşabilirisiniz.

KİŞİSEL VERİLER VE MANİPÜLASYON EKSENİNDE SOSYAL MAHREMİYET
Tarih: 17 Nisan 2018, Salı - Saat: 14.00
Yer: Marmara Belediyeler Birliği Hızır Bey Çelebi Salonu
Ragıp Gümüşpala Cad. No:10 Eminönü - Fatih / İstanbul

İrtibat:
Yunus Demiryürek
Tel: 0212 402 19 05
E-mail: [email protected]

1/6