13.01.2022

Kentsel Çevresel Sürdürülebilirlik Dönüşümü Anket Çalışması Başladı

Avrupa Çevre Ajansının (European Environment Agency – EEA) Avrupa kentlerindeki çevresel sürdürülebilirlik dönüşümü üzerine yaptığı araştırmanın saha çalışması başladı.

EEA’nın yaptığı anket, çevresel sürdürülebilirlik dönüşümünü sağlayan etmenleri, dönüşümün önündeki engelleri ve Covid-19 pandemisinin söz konusu etmen ve engelleri ne ölçüde etkilediğini ortaya koymayı amaçlamaktadır. Anket sonuçları 2025 Avrupa Çevre Durum Raporu’nda (European State and Outlook on the Environment Report – SOER 2025) da yer alacaktır. Türkiye’deki belediyelerin de katılabileceği anket çalışmasında paylaşılacak değerli tecrübeler, EEA’nın ve Avrupa Birliği’nin uygun stratejiler hazırlamasına yardımcı olacaktır.

Anketin, her şehir adına tek bir temsilci tarafından doldurulması gerekmektedir. Anketin dili İngilizce olup tamamlanma süresi yaklaşık 20-30 dakikadır.

Anket, Avrupa Birliği Komisyonu’nun bir platformu olan EUSurvey üzerinden yapılmaktadır. Paylaşılan bilgiler, Avrupa Birliği kişisel verileri koruma politikalarına tabii olup anketi dolduran şehirlerin isimleri dışındaki bilgiler saklı kalacaktır.

Ankete katılmak isteyen belediyeler, link üzerinden daha detaylı bilgiye ulaşabilir ve anketi tamamlayabilir.

Ankete yönelik sorularınızı [email protected] üzerinden iletebilirsiniz.