09.11.2018

KEBİKEÇ Seminerleri VIII: Türkiye’de Belediye Kütüphaneleri

Marmara Belediyeler Birliği, sekizincisi düzenlenecek Kebikeç Seminerleri’nde “Türkiye’de Belediye Kütüphaneleri” başlıklı semineri 22 Kasım 2018, Perşembe günü saat 14.00’te MBB Hızır Bey Çelebi Salonu’nda gerçekleştirecek.

Program kapsamında Türkiye’de belediyelerin kültürel hizmetlerinde kütüphanelerin yeri ve önemi ve özellikle son yıllarda değişen kültür hizmetleri çerçevesinde, belediyelerin gelişen kütüphane hizmetleri ve uygulamaları ele alınacaktır.  

İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürü Ramazan Minder, Türkiye’nin ilk yerel yönetimler kütüphanesi olan Atatürk Kitaplığı’nı, Bursa Büyükşehir Belediyesi kütüphanecisi Arzu Kuzgun ise yenilenen yüzüyle Bursa Şehir Kütüphanesi’ni ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürü Erkan Küp de yenilikçi hizmetleriyle Kayseri Şehir Kütüphanesi’ni anlatacak.  

Kebikeç Seminerleri’nde daha önce Nadir Eserlerin Kataloglanması, Sahaflık ve Sahaflar, Dünya Kütüphanelerinden Örnekler, Kitap ve Kütüphane Hatıraları, Kâğıt Restorasyonu ve Uygulama Örnekleri, Kitâbeler ve Mezar Taşı Kitâbeleri ve Türkiye’de Üniversite ve Araştırma Kütüphaneleri konularına yer verilmişti.

Kayıt için TIKLAYINIZ.  

TÜRKİYE’DE BELEDİYE KÜTÜPHANELERİ
Tarih: 22 KASIM 2018, PERŞEMBE
Saat: 13.30 - 14.00 Kayıt ve ikram
           14.00 - 16.00 Seminer

İrtibat: [email protected]

Ekten seminerin afişine ulaşabilirsiniz.

1/6