21.12.2015

I. Uluslararası Şehir, Çevre Sağlık Kongresi İçin Kayıtlar Başladı

11-15 Mayıs 2016 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleştirilecek olan ve Marmara Belediyeler Birliğinin (MBB) de destekçileri arasında yer aldığı I. Uluslararası Şehir, Çevre Sağlık Kongresi için kayıtlar başladı. Kongreye indirimli kayıt için son tarih 11 Ocak 2016 olarak belirlenirken 26 Aralık 2015 tarihine kadar kayıt yaptıran MBB üyesi belediyelerin kayıt ücretleri Birlik tarafından karşılanacaktır.

I. Uluslararası Şehir, Çevre Sağlık Kongresi; Gazi Üniversitesi ve Adnan Menderes Üniversitesi ortaklığıyla, Sağlık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, TBB, Marmara Belediyeler Birliği’nin de aralarında yer aldığı destekçilerin birlikteliği ile “Şehir, Çevre ve Sağlıkta İşbirliği” temasıyla 11-15 Mayıs 2016 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleştirilecek.

Kongrede şehir, çevre ve sağlık teması içinde; göç ve şehre etkilerinden su sağlığına, yenilenebilir enerjilerden dünyadaki güncel uygulamalara, atık yönetiminden insan ve çevre sağlığını geliştiren şehir uygulamalarına kadar pek çok konu işlenecek.

“Şehir, Çevre ve Sağlık” üçgenindeki tarafları bir araya getirecek olan kongreye indirimli kayıt için son tarih 11 Ocak 2016 olarak belirlenirken 26 Aralık 2015 tarihine kadar kayıt yaptıran MBB üyesi belediyelerin kayıt ücretleri Birlik tarafından karşılanacaktır.

Kongre ile ilgili detaylı bilgiye http://sehircevresaglikkongresi.com adresinden ulaşabilirsiniz.