17.03.2023

EIT Kentsel Hareketlilik Hedefli Proje Çağrısı için Bilgilendirme Toplantısı Yapılacak

EIT Urban Mobility RIS Hub Türkiye, Marmara Belediyeler Birliği destekleri ile Kentsel Hareketlilik Hedefli Proje Çağrısı çağrısı hakkında 21 Mart Salı günü saat 09.30 – 12.30 arasında Zoom üzerinden çevrimiçi bilgilendirme etkinliği düzenleyecek.

EIT Kentsel Hareketlilik (Urban Mobility) tarafından pazarda bulunan inovasyon açıklarını kapatmak amacıyla açılan hedefli proje çağrısında iki ana konuda geliştirilen projeler desteklenecektir. Son başvuru tarihi 27 Nisan 2023 olan çağrının odağındaki konu başlıkları aşağıdaki gibidir:

1- Sürdürülebilir ve verimli su yoluyla taşıma,

2- Mali açıdan kısıtlı RIS şehirlerinde küçük toplu taşıma operasyonları için büyük ölçekli Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) çözümlerinin yaygınlaştırılması

Birinci konu başlığı için 250.000 EUR, ikinci konu başlığı içinse 300.000 EUR destek sağlanması öngörülmüştür.

Çağrının tüm detaylarının ve başvuru süreçlerinin aktarılacağı etkinliğe katılmak için bu bağlantıdan kayıt olabilirsiniz.

Proje çağrısına bu linkten ulaşabilirsiniz. 

*EIT Urban Mobility RIS Hub Türkiye (Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü Kentsel Hareketlilik Bölgesel Planlama Merkezi), Türkiye’de kentsel hareketlilik alanında farkındalığı artırmak, yeni kentsel hareketlilik teknolojilerini paylaşmak, yerel paydaşları uluslararası EIT Kentsel Hareketlilik topluluğuyla buluşturmak üzere, Sabancı Üniversitesi ve PwC Türkiye iş birliğinde Fark Labs öncülüğünde faaliyet gösteriyor. Merkez aracılığıyla girişimlere mentorluk, networking, bilgiye ve finansmana erişim, EIT ekosistem ortaklarıyla buluşma gibi olanaklar sunuyor.