15.07.2019

Dönüştürücü Eylem Ödülü (Transformative Action Award) Başvuruları Başladı

Sürdürülebilirlik için Yerel Yönetimler Ağı (ICLEI), İspanya’nın Bask Bölgesi ve Danimarka’nın Aalborg Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan 2020 yılı Dönüştürücü Eylem Ödülü (Transformative Action Award) başvuruları başlamıştır.

Ödül, toplumun sosyo-kültürel, sosyo-ekonomik ve teknolojik dönüşümü için Bask Bildirgesi’nde (https://sustainablecities.eu/about-the-basque-declaration/) belirtilen 15 yolu uygulamış kent, bölge ya da sivil toplum kuruluşuna verilecektir. Başvurular, Türkiye’deki belediyelere ve sivil toplum kuruluşlarına da açıktır.

Kazananın sahip olacağı ödüller aşağıdaki gibidir:- Şehrinizde, bölgenizde veya belediyenizde dönüştürücü eylem başlatmak için 10.000 Euro
- Sürdürülebilir Kentler Platformu’nda tanıtım
- ICLEI’nin web sitesi ve sosyal medya kanallarında tanıtım
- Sürdürülebilir kalkınma ile ilgili yayınlarda tanıtım
- Bir kupa ve “2020 yılı Dönüştürücü Eylem” olarak bahsedilme hakkı
- Web sitesinde, sosyal medya hesaplarında ve e-posta imzalarında kullanılmak üzere dijital “2020 yılı Dönüştürücü Eylem” ikonu
- 30 Eylül ve 2 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenecek 9. Sürdürülebilir Kentler ve Kasabalar Avrupa Konferansı - Mannheim 2020’ye bedava katılım 
Ödülün kriterleri aşağıdaki gibidir:
- Başvuru, Bask Bildirisi’ni kabul eden ve AB’ye üye veya aday ülkelerde ya da Avrupa Ekonomik Bölgesi’nde yer alan yerel, bölgesel ya da sivil toplum kuruluşlarına açıktır.- Başvuru sahibi “Dönüştürücü Eylem”i uygulamaktan sorumludur.
- “Dönüştürücü Eylem” başvuru yapıldıktan sonra en az 3 ay içinde en çok 5 yıl içinde hayata geçirilmiş olmalıdır.
- 2017, 2018 ve 2019 Ödülleri için Dönüştürücü Eylem Ödülü Dataseti’ne giren başvurular 2020 yılı ödülleri için dikkate alınmayacaktır. 
Başvuru Süreci Hakkında

Ödüle başvurmak isteyenlerin 31 Temmuz 2020 tarihine kadar https://sustainablecities.eu/submit-your-action/ üzerindeki başvuru formunu doldurmaları ya da ekte gönderilen formu doldurup [email protected] adresine e-posta yoluyla iletmeleri gerekmektedir.

Ödül ile ilgili daha detaylı bilgiye https://sustainablecities.eu/transformative-action-award/ üzerinden erişebilirsiniz.

İletişim

Ödüle dair sorularınızı [email protected] e-posta adresine iletebilirsiniz.

Ödülle ilgili güncel bilgilere aşağıdaki sosyal medya hesaplarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

Facebook: @european.sustainable.cities
Twitter: @sustain_cities

Ekler