06.09.2019

Dayanıklı Kentler 2019 Buluşması Bonn’da

2010 yılında Sürdürülebilirlik için Yerel Yönetimler (Local Governments For Sustainability –ICLEI), İklim Değişikliği Üzerine Dünya Belediye Başkanları Konseyi (The World Mayors Council on Climate Change) ve Almanya Bonn Belediyesi’nin ortak teşebbüsüyle başlatılan Dayanıklı Kentler: Kentsel Dayanıklılık ve Uyum Yıllık Küresel Forumu’nun bu yıl 10.’su gerçekleştiriliyor. 26-28 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek forum, her yıl olduğu gibi bu yıl da Almanya’nın Bonn şehrinde gerçekleştirilecek. Etkinliğin hedef kitlesi ise özel sektör, merkezi yönetim ve yerel yönetim temsilcileri, araştırma kuruluşları ile üniversiteler ve kar amacı gütmeyen kurumlardan temsilcilerden oluşuyor.

Dayanıklı Kentler: Kentsel Dayanıklılık ve Uyum Yıllık Küresel Forumu (Resilient Cities: The Annual Global Forum on Urban Resilience and Adaptation), yerel yönetim liderleri ile iklim değişikliği uzmanlarının bir araya gelerek iklim konusunda kentlerin karşılaştığı uyum problemlerini ele aldıkları önemli bir etkinlik olma niteliği taşıyor.

Dayanıklı Kent nedir?
Dayanıklı bir kent, herhangi bir şok karşısında temel fonksiyonlarını, yapısını ve kimliğini koruyarak, o şoku sindirip üstesinden gelmeye hazır olan kentlerdir. Dayanıklılığı inşa etme; riskleri tanımlayıp değerlendirme, savunmasızlığı ve riski azaltma ve son olarak dayanıklılığı, uyum ve aciliyete hazır olma kapasitesini arttırmayı gerektirir.

Etkinlik; dayanıklılığı uygulamaya yönelik adımlar; kent dayanıklılığı hakkında yenilikler, bütün, sağlıklı ve dayanıklı topluluklar inşa etme konuları üzerine olacaktır.

Forum hakkında detaylı bilgi için: https://resilientcities2019.iclei.org/
Etkinlik kaydı için:https://resilientcities2019.iclei.org/registration/registration-form/
İletişim: ICLEI Sekreteryası
E-mail: [email protected]
Tel: +49-228 / 976299-28

Forumla ilgili gelişmeleri aşağıdaki Twitter hesabından takip edebilirsiniz.
Twitter: @ICLEI_ResCities