05.02.2020

"Çözüm Üreten Kentler" MARUF Gazetesi'nin Sayfalarına Taşındı

Marmara Belediyeler Birliğinin (MBB) ilkini 1-2-3 Ekim 2019 tarihlerinde uluslararası düzeyde gerçekleştirdiği Marmara Uluslararası Kent Forumu/Marmara Urban Forum (MARUF), Türkçe ve İngilizce olmak üzere hazırlanan gazetelerin sayfalarında yerini aldı.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda “Çözüm Üreten Kentler” mottosuyla düzenlenen MARUF; kentleşme sürecinin bireyler ve toplumların hayatında ve kentte yarattığı ekonomik, politik, sosyal, ekolojik değişim ve sorunları çözüm yollarıyla birlikte yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeylerde incelemeyi hedef alarak yola çıktı.

Türkiye ve dünyadan alanında uzman konukların katılımıyla gerçekleştirilen Marmara Uluslararası Kent Forumu’nda (MARUF) göçten inovasyona, doğal afetlerden akıllı şehirlere pek çok konu derinlemesine ele alındı. 3 gün boyunca, toplamda 50 oturum gerçekleştirildi. 25 ülkeden 250 konuşmacı ve 5440 katılımcının ziyaret ettiği etkinliğin tüm oturumları, hazırlanan gazeteler aracılığı ile detaylı olarak okuyuculara sunuldu.

12 AYRI TEMA
Çok fonksiyonlu olarak organize edilen MARUF kapsamında 12 tema ile kentler dünyasına detaylı bir bakış sunuldu: Çevre ve İklim Değişikliği, Şehir Teknolojileri ve İnovasyon, Ulaşım ve Hareketlilik, Kentsel Altyapı, Konut ve Yapılı, Çevre, Göç, Kent Ağları, Yerel Kalkınma, Sosyal Kapsayıcılık, Dayanıklılık, Kamusal Mekan, Yönetişim. 
Okumak için TIKLAYINIZ