10.12.2018

Çocuk Kütüphaneleri Bu Seminerde Konuşulacak

Kebikeç Seminerleri’nin dokuzuncusunda Türkiye’de Çocuk Kütüphaneleri 27 Aralık 2018, Perşembe günü saat 14.00’te MBB Hızır Bey Çelebi Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Kütüphane ve Bilgi Merkezleri Platformu tarafından düzenlenen Kebikeç Seminerleri’nde bu yıl Türkiye’deki kütüphaneler ve uygulama örnekleri ele alınmaktadır. Bu çerçevede Türkiye’de Üniversite ve Araştırma Kütüphaneleri, Türkiye’de Belediye Kütüphaneleri konuları ele alınmıştı. Bu seminerde ise Türkiye'de Çocuk Kütüphaneleri konusu ele alınacaktır.

Programda, Marmara Üniversitesinden Doç. Dr. Asiye Kakırman Yıldız, Türkiye’de çocuk kütüphaneleri alanında yapılan çalışmalara değinecek ve genel bir perspektif çizecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphane ve Yayımlar Genel Müdürlüğüne bağlı İzmir Bornova Halk Kütüphanesi Müdürü Asuman Nesibe Gök, Mehmet Akif Ersoy Çocuk Kütüphanesi’nden ve çocuklara yönelik yapılan etkinliklerden bahsedecek. Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden Ebru Bostancı ise belediyenin çocuk kütüphaneleri üzerine çalışmalarını anlatacak.

Görsel Galeri

1/6