12.10.2021

Çevre Teknolojileri Perspektifinden Marmara Denizi Eylem Planı Forumu ve Play Marmara “denizi” Oyunu, Ifat Eurasıa Çevre Teknolojileri Fuarında Sizleri Bekliyor!

Marmara Denizi’ndeki müsilaj problemi ile ilgili olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Marmara Belediyeler Birliği (MBB) öncülüğünde ilgili tüm paydaşların katılımıyla yürütülen çalışmaların neticesinde 22 maddeden oluşan Marmara Denizi Eylem Planı kamuoyuyla paylaşılmıştır. Eylem Planının ilgili maddeleri doğrultusunda MBB, hem bünyesinde oluşturulan Bilim ve Teknik Kurul çalışmalarının yürütülmesini sağlamakta hem de gerek stratejik plan hazırlıkları gerekse farkındalık ve işbirliğine yönelik koordinasyon süreçlerini yürütmektedir.

Bu kapsamda 21-23 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek IFAT Eurasia Çevre Teknolojileri Fuarında Marmara Denizi ile ilişkili çevre yönetimi faaliyetleri ve planlamalarına doğrudan katkı sağlayacağı değerlendirilen farklı konseptlerde iki etkinlik Fuar’ın ilk günü olan 21 Ekim’de 12.00-18.00 saatleri arasında CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenecektir.

Play Marmara “Denizi” Oyunu

Marmara Denizi’nin çözünmüş oksijen seviyesindeki iyileşmeyi, senaryolaştırılan çevre altyapı yatırımlarına bağlı olarak izlemeye olanak sağlayacak “ciddi oyun” formatındaki Play Marmara “Denizi” oyun platformunun etrafında bakanlıklar, Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan belediyeler, su ve kanalizasyon idareleri, akademisyenler, araştırmacılar ve ilgililer yer alarak hangi yatırımların Marmara Denizi’nin çevresel durumuna nasıl etki edeceği MARMOD Projesi modellemeleri ile deneyimlenecektir. Play Marmara “Denizi” için oyun kuralları ve gerekli bilgilendirmeler oyun esnasında paylaşılacak olup takımlar ve oyuncular oyun kurucusu Play the City ile MBB tarafından belirlenecektir.

Çevre Teknolojileri perspektifinden Marmara Denizi Eylem Planı Forumu

Yetkili ve sorumlu idareler ile çevre yönetimi alanında teknoloji geliştiren IFAT Eurasia katılımcısı firmaları bir araya getirecek Çevre Teknolojileri perspektifinden Marmara Denizi Eylem Planı Forumu’nda idareler başarılı faaliyetlerinin yanı sıra ihtiyaçlar ve karşılaşılan güçlükleri dile getirirken çevre teknolojisi üreticilerinin bu güçlüklere yönelik olası çözümleri ele alınacaktır.

Kayıt için: http://mbb.bb/n4zehj

Program_IFAT-MBB