07.02.2018

Çevre Platformu Toplanıyor

MBB Çevre Platformu toplantısı, İstanbul'daki belediyelerin katılımı ile 15 Şubat 2018 tarihinde Üsküdar Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Toplantı kapsamında; 696 sayılı KHK kapsamında “Temizlik işlerine ilişkin personel çalıştırılması” hususunun değerlendirilecek.

MBB İhale Eğitimcisi Ümit Arslan’ın katılımıyla kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında yapılan yıkım işlerinde açığa çıkan asbest konusunda sağlık ve güvenlik hizmetleri konuşulacak. Ayrıca ÇSGB İş Sağlığı ve Güvenliği Ar-Ge Ens.'den Şengül Coşar Belediyelerde Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği’nin uygulanmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunacak.

AGED’den Osman Kaytan, ÇEVKO’den Alphan Eröztürk, PAGÇEV’den Yağmur Cengiz ve TÜKÇEV’den Özcan Pektaş gibi yetkilendirilmiş kuruluşlar ve sektör temsilcilerinin katılımıyla Üsküdar Belediyesi çevre yönetimi şantiye alanına teknik ziyaret gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Toplantıya sadece İstanbul belediyelerinden katılım kabul edilecek olup Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Yalova ve Çanakkale belediyeleri için de Şubat ayı içerisinde toplantılar planlanmaktadır. Planlanan bu toplantılar ayrıca ilan edilecektir.

Lütfen buraya tıklayarak katılım formunu doldurunuz.

Yer: Üsküdar Belediyesi (Mimar Sinan Mah. Çavuşdere Cad. No: 35 Üsküdar/İstanbul

*Platform toplantısı, 2 oturum olarak 10:00-15:30 saatleri arasında planlanmıştır.

İrtibat:
Mustafa Özkul
MBB Çevre Yönetimi Koordinatör Yrd.
[email protected] - 0212 402 19 34