16.08.2018

Belediyelere Yerli ve Milli Ürün Kullanma Çağrısı

Marmara Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, başta MBB üyeleri olmak üzere tüm belediyelere yerli ve milli ürün kullanma çağrısında bulundu.

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) Encümeni, MBB ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın başkanlığında, Kuvâ-yi Milliye şehri Balıkesir’de düzenlediği toplantıda başta MBB üyeleri belediyeler olmak üzere tüm yerel yönetimlere ve ilgili aktörlere yerli ve milli ürün kullanma çağrısında bulundu.

Ekonomik savaş ve psikolojik algı operasyonu çerçevesinde Türk lirasını yıpratmaya yönelik adımların atıldığı bu dönemde; devletin aldığı tedbirlere ek olarak yerel yönetimlerin de üzerlerine düşen sorumluluk çerçevesinde gerekli adımları atması için çalışma başlatıldı. 6’sı büyükşehir olmak üzere 190 belediyenin üye olduğu Marmara Belediyeler Birliği, Başkan Uysal’ın çağrısını tüm belediyelere iletti.

Toplantıya katılım gösteren diğer encümen üyeleri Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen ve MBB Genel Sekreteri M. Cemil Arslan da yerli ve milli ürün kullanımının teşvik edilmesi çağrısını güçlü bir şekilde destekledi.