13.03.2023

Avrupa Komisyonu, 2023 AB Yeşil Haftası İçin Etkinlik Çağrısında Bulundu

Avrupa Komisyonu’nun Çevre Genel Müdürlüğü, AB’nin Yeşil Haftası süresince (3 Haziran Cumartesi - 11 Haziran Pazar 2023) yapılacak partner etkinlikleriyle ilgili çağrı başlattı. Avrupa’nın çevre politikalarının ele alındığı bu etkinliğe her sene yüzlerce organizasyon katılıyor. Bu yılın Yeşil Haftası’nda sürdürülebilirlik ve eşitlik konularına odaklanacak online veya fiziksel bir etkinlik organize etmek isteyenler 15 Mart 2023’e kadar başvuruda bulunabilir.

Avrupa Komisyonu bu seneki AB Yeşil Hafta sırasında yer almak üzere sürdürülebilir, dayanıklı ve eşit topluluklar oluşturma becerileri üzerine kurgulanan ve bu önemli hususlar üzerine farkındalık yaratma ve tartışma ortamı kurma hedeflerine sahip olan etkinlikler düzenlemek isteyen kurumlar için çağrıya çıktı. Avrupa Komisyonu, hem online hem de fiziksel etkinlikleri partner etkinlik olarak kabul ediyor.  Partner etkinlikler herhangi spesifik bir format veya stille sınırlandırılmayıp organizasyonu üstlenen kurumların tercihine bırakılıyor.

AB Yeşil Haftasında yer almak, sivil toplumun ve diğer menfaat sahiplerinin Avrupa’nın daha yeşil bir geleceğe geçişinde nasıl roller oynadığını göstermek için önemli bir fırsat. Bunun yanı sıra partner etkinliği düzenleyen kurumlar festivalde yer alarak Avrupa Komisyonu’nun kanallarında daha görünür bir pozisyonda olacak.

Başvuru Hakkında

AB Yeşil Haftası partner etkinliği çağrısı  hem bireylere hem de kurumlara açıktır. Partner etkinlik düzenlemek isteyenlerin öncelikle bu link adresinden bir hesap oluşturması gerekiyor. Ardından kurumlar düzenlemek istedikleri etkinliklerin detaylarını kapsayan bir formu buradan 15 Mart 20223 tarihine kadar doldurarak başvurularını tamamlayabilirler. Avrupa Komisyonu, ticari kazanç amacı güden başvuruları reddedileceğini vurguluyor.

Çağrı ile ilgili diğer sorularınızı ise [email protected] e-posta adresi üzerinden yetkililere iletebilirsiniz.