10.03.2021

Avrupa Bölgeler ve Şehirler Haftası 2021 Partnerlik Başvurusu Başladı

Avrupa Bölgeler ve Şehirler Haftası, bu yıl “iyileşme için birliktelik” sloganıyla 11-14 Ekim 2021 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecektir. Söz konusu haftada partner olmak isteyen kurumlar, 26 Mart 2021 tarihine kadar partnerlik başvurusu yapabilecekler.

Avrupa Bölgeler ve Şehirler Haftası (The European Week of Regions and Cities – EWRC), Avrupa Bölgeler Komitesi (European Committee of the Regions – CoR) ve Avrupa Komisyonu Bölgesel ve Kentsel Politika Genel Müdürlüğü (the European Commission Directorate-General for Regional and Urban – DG REGIO) tarafından ortak sorunları tartışmak, deneyimlerin paylaşıldığı bir platform yaratmak ve işbirliğini kolaylaştırmak amacıyla her yıl Ekim ayında düzenleniyor. Yerel yönetimleri, özel sektörü, sivil toplum kuruluşlarını ve üniversiteleri bir araya getiren etkinlik bu yıl aşağıdaki temalarda gerçekleştirilecek:

  • Yeşil Değişim: Sürdürülebilir ve yeşil bir iyileşme için
  • Uyum: Krizden dayanıklılığa
  • İnsanlar için dijital değişim
  • Kapsayıcı, katılımcı ve adil iyileşme için vatandaş katılımı

EWCR’a “Etkinlik Partneri” ya da “Bölgesel Partnerlik” şeklinde iki ayrı kategori altında partner olunabiliyor. Etkinlik organizatörleri, partnerlik içinde çalışabilmenin önemini vurgulamak için özellikle iki ya da daha fazla partnere sahip başvurulara öncelik verecek.

Partnerlik başvurusu yerel yönetimlere de açık. EWCR’a partner olmak isteyen belediyelerin 26 Mart 2021 tarihine kadar internet sitesi üzerinden sistemde hesap oluşturup ardından başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

Partnerlik başvurusuyla ilgili daha detaylı bilgiye erişmek için tıklayınız.

Etkinlik ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

İletişim

CoR: [email protected]

DG REGIO: [email protected]