11.04.2017

ABB’den MBB’ye “Anfaş City Expo 2015” Daveti

Akdeniz Belediyeler Birliği, Marmara Belediyeler Birliği'ni 1 – 3 Nisan tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek olan 5. Uluslararası Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı (Anfaş City EXPO 2015) ve Yerel Yönetimler Sempozyumu’na davet etti. ABB Başkanı Hakan Hakan'ün Tütüncü, MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret ederek fuar ve sempozyum için destek istemesinin ardından iki birliğin genel sekreterleri de İstanbul’da bir araya geldi.

5. Uluslararası Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı (Anfaş City EXPO 2015) ve Yerel Yönetimler Sempozyumu, 1-3 Nisan tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek. Akdeniz Belediyeler Birliği (ABB) ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Marmara Belediyeler Birliği (MBB) ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret ederek fuara davet etti.


Fuara 170’in üzerinde firmanın katılacağını ifade eden Tütüncü’nün davetinden büyük memnuniyet duyan MBB Başkanı Recep Altepe, birlikler arası işbirliğinin önemine vurgu yaparak “Bu tür fuar ve sempozyumlar uluslararası deneyimlerin paylaşılması açısından büyük bir önem taşıyor. MBB olarak biz de 13 – 15 Mayıs tarihlerinde Bursa’da Akıllı Belediyecilik Zirvesi gerçekleştireceğiz. Amacımız halkımıza hizmette dünya standartlarını yakalamak. ABB’nin gerçekleştireceği Anfaş City EXPO 2015 Fuarı’na da birlik olarak gerekli desteği vermeye hazırız” dedi.
Başkanlar arasında yapılan görüşmenin ardından birlik genel sekreterleri de İstanbul’da bir araya geldi. ABB Genel Sekreteri Hüseyin İnce, MBB Genel Sekreteri Cemil Arslan’ı birlik merkezinde ziyaret etti. İnce, MBB Genel Sekreteri Arslan’ı Nisan ayında gerçekleştirilecek 5. Uluslararası Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı (Anfaş City EXPO 2015) ve Yerel Yönetimler Sempozyumu’na davet etti.


Davetten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Cemil Arslan “Türkiye’de kurumlar ve birlikler arası işbirliklerini önemsiyoruz. Bu tür ilişkiler bilgi ve tecrübe paylaşımı açısından son derece önemli. Birlik olarak Antalya’da gerçekleştirilecek olan fuar ve sempozyum için her türlü desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu. 

Diğer İçerikler Haberler