20.01.2021

2021 Küresel Belediye Başkanları Yarışması Başvuruları Devam Ediyor

COVID-19 sonrasında en yenilikçi 15 kentsel çözümün ödüllendirilmesi amacıyla Bloomberg City Network tarafından düzenlenen "2021 Küresel Belediye Başkanları Yarışması" başvuru süreci devam ediyor.

Tüm dünyada nüfusu 100.000'in üzerinde olan il ve büyükşehir belediyelerinin başvuruda bulunabilecekleri yarışma kapsamında şehirlerin inovatif fikirlerini uygulamalarına yardımcı olmak ve nihayetinde bu fikirleri küresel ölçekte diğer şehirlere yaymak için destek verilecek. Her şehirden yalnızca bir başvurunun yapılabileceği yarışma kapsamında ilk 500 başvuruya ön başvuru hazırlık sürecinde destek verilecek; 50 finaliste ise teknik destek sunulacak. 

Ocak ve Mart ayları arasında düzenlenecek bir dizi teknik destek etkinliği sonrasında tam başvuru önerilerinin başvuru sahipleri tarafından sisteme yüklenmesi gerekiyor. Vizyon, projenin etki alanı ve diğer şehirlerde uygulanabilirliğinin seçim kriterleri arasında yer aldığı yarışmada proje fikirlerinde sağlık, iklim ve çevre, ekonomik iyileşme ve kapsayıcı büyüme, iyi yönetişim ve eşitlik konularının her birinin ayrı ayrı ya da farklı yaklaşımlarla bir arada ele alınması bekleniyor. 15 projenin ödüllendirileceği yarışma kapsamında kazanan her bir proje için 1 milyon dolar ödül verilecek. 

Tam başvuru için son tarih: 21 Mart 2021

50 finalistin açıklanma tarihi: Haziran 2021

Proje fikirlerinin geliştirilme süreci: Haziran-Ekim 2021

Kazanan 15 şehrin ilanı: 2021 yıl sonu

Proje uygulama süreci: Ocak 2022 - Aralık 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için: https://bloombergcities.jhu.edu/mayors-challenge