07.10.2020

2021 Birleşmiş Milletler Kamu Hizmetleri Ödülü Başvuruları Başladı

Kamu hizmetlerinde sergilenen başarının uluslararası olarak takdir edildiği en prestijli ödüllerden biri olarak kabul edilen Birleşmiş Milletler Kamu Hizmetleri Ödülü’nün (UNPSA) 2021 yılı aday başvuruları başladı.

Her yıl Kamu Hizmeti Günü’nde verilen ödül ile kamu hizmetlerinin görünürlüğüne katkı sunulması amaçlanıyor ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na (SKA) ulaşılmasına destek verecek kamu hizmetindeki yenilikçi çalışmalar ödüllendiriyor. UNPSA 2021 kapsamında Covid-19 süreciyle ortaya çıkan her türlü krize karşı kamu kurumlarının hazırlıklı olma gerekliliği de göz önüne alınarak 4 kategoride aday belirlenecek. Söz konusu kategoriler aşağıdaki gibidir:

1. Dijital dönüşüm dâhil olmak üzere herkes için kapsayıcı ve eşitlikçi hizmetler sunmak amacıyla yeniliğin teşvik edilmesi
2. Kamu kurumlarının SKA’ları hayata geçirme noktasındaki etkinliklerinin artırılması
3. SKA’ları hayata geçirmek için toplumsal cinsiyete duyarlı kamu hizmetlerinin teşvik edilmesi
4. Kriz zamanlarında kurumsal hazırlık ve müdahale

Ödüle başvuru BM üye devletlerindeki tüm yerel ve ulusal seviyede çalışma yapan kamu kurulumlarına açıktır. Ödül için başvuru yapmak isteyenlerin 18 Kasım 2020 tarihine kadar  https://publicadministration.un.org/unpsa/Register üzerinden sisteme kayıt yaptırıp başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Başvuru süreci ile ilgili rehbere https://publicadministration.un.org/unpsa/Portals/0/Submission_rules/Applicants_Manual_UNPSA2020.EN.pdf üzerinden erişebilirsiniz.

Ödülle ilgili daha fazla bilgiye https://publicadministration.un.org/en/UNPSA üzerinden ulaşabilirsiniz.

İletişim
E-mail: [email protected]
Facebook: @joinundesa
Twitter: @UNDESA