28.04.2020

Uzaktan Çalışma Teknolojilerinde Kişisel Verilerin Korunması Konuşuldu

MBB, EY Türkiye ile birlikte Uzaktan Çalışma Teknolojilerinde Kişisel Verilerin Korunması webinarını 25 Nisan, Cumartesi günü saat 15.30’da gerçekleştirdi.

Covid-19 pandemisini yaşadığımız bu dönemde daha iyi bir çalışma dünyası oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikte EY Türkiye Danışmanlık Bölümü Şirket Ortağı ve Siber Güvenlik Lideri Ümit Yalçın Şen ile Risk Danışmanlığı İş Geliştirme Lideri Gökhan Polat, Covid-19 salgını nedeniyle artan uzaktan çalışma ihtiyaçları, KVKK'ya uyum açısından nelere dikkat edilmesi gerektiği, bu kapsamda ne tür ilave tedbirler alınması gerektiği ile ilgili görüşlerini paylaştı.

“Uzaktan Erişim Teknolojilerinde Kişisel Verilerin Korunması” konulu etkinlikte; KVKK uyumu açısından EY tarafından uygulanan metodolojiden yola çıkarak teknoloji siber güvenlik ve teknoloji uyumu açısından dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi verildi.  Ayrıca Covid19 salgını ile birlikte artan uzaktan çalışma ihtiyacı nedeniyle ortaya çıkabilecek güvenlik açıklarının neler olduğu ve bunların üstesinden gelebilmek adına kurum çalışanlarının tarafından alınması gereken tedbirlere değinildi. Salgın nedeniyle ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyada kişisel verilerin korunması açısından ne tür sorunlar yaşandığı ve veri sorumluların dikkat etmesi gereken hususlar çeşitli örnekler ile açıklandı.

Seminerin Youtube videosuna ulaşmak için tıklayınız.