12.05.2023

UCLG’den “Local4Action HUBs”a Uygulama Çağrısı

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG), Local4Action HUBs platformunda yer vermek için yerel yönetim ve derneklere UCLG Paktı ile uyumlu, sürdürülebilirlik anlayışı ile oluşturulmuş yenilikçi proje ya da girişimlerini 1 Haziran 2023’e kadar göndermeleri için çağrıda bulundu.

Çağrı kapsamında çalışmalarını ileten ve UCLG tarafından uygun olarak değerlendirilen projeler, Local4Action HUBs’ın web sitesinde yer alacak.  Local4Action HUBs, bu çalışmayla yerel yönetimlere ve derneklere sürdürülebilirlik uygulamalarını ve girişimlerini tanıtmalarına, çalışmalarını küresel standartlarla senkronize hale getirmelerine, ve yerelleştirmenin etkisini ve faydasını somut örneklerle görmelerine yardımcı oluyor.

Proje Başvuru Kriterleri

1. Proje çok yönlü olmalı ve projenin tasarım veya uygulama aşamalarında birden farklı alandan aktörler yer almalı.

2. Proje, geniş kapsamlı bir yaklaşıma sahip olmalı; kendi alanının ve uygulandığı yerin dışında da işlevli ve ilham verici olabilmeli.

Başvuru Süreci

1 Haziran 2023 tarihine kadar başvuru formunu İngilizce, Fransızca veya İspanyolca dillerinden birinde doldurarak UCLG’ye teslim edebilirsiniz. Ardından UCLG seçilen başvuruların sahipleriyle değerlendirmenin ardından iletişime geçecek.  

Çağrıyla ilgili daha detaylı bilgiye https://powerofwe.uclg.org/wp-content/uploads/2023/04/EN-Flyer-Call-for-Local4Action-HUBs-1.pdf üzerinden erişebilirsiniz.

Sorularınızı [email protected] e-posta adresi üzerinden UCLG’ye iletebilirsiniz.

UCLG Paktı